The mesh compartment offers ample space to carry all your needs. It weighs less than a pound and promises reliable performance and hassle-free maintenance. It’s so convenient that you can comfortably carry it anywhere you go. Thanks to the see-through mesh on this lightweight backpack you can easily see all your items inside. Its padded straps are easily adjustable making it simple to change to lengths when needed. Available in a variety of colors and prints, the backpack is a great go-to bag when you need to carry things comfortably between classes or on your way to work
| Color | Black, Gray, Pink |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 17.71" x 12.99" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA622 |
| Theme | Basketball, Club, Education, Organization, Yoga |













