Ice Stones are made from 100% natural stones, meaning they won’t dilute your drink or affect the taste or smell of your drink. This means a purer, cleaner taste every time you go for a drink.Ice stones cool your drink to a refreshing and pleasant sipping temperature. Leave them in the freezer until you’re ready to use them. Our ice stones are suitable for whiskey, Scotch, Bourbon, vodka, tequila, wine, moonshine, juices, mixed drinks or your favorite beverage.
| Color | Brown |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 3.94" x 2.95" x 1.18" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA614 |
| Theme | Barware, Club, Drinking, Gift, Party |











