Primary School Backpack
$28.12
PLA611
A durable and water-resistant backpack made for primary school children, featuring multiple compartments for organization.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $28.12 | R |
| 100 - 249 | $24.97 | R |
| 250 - 499 | $21.10 | R |
| 500 - 999 | $18.02 | R |
| 1,000 - 2,999 | $14.02 | R |
| 3,000+ | $10.93 | R |
Exquisite and smooth sewing thread with multiple fixed bar tacks at stress points not only increases the load capacity but also increases durability.water resistant, anti-scratch, easy to wipe clean nylon oxford cloth, high quality polyester lining, smooth zipper, excellent workmanship, make kids more strong and durable.Keep your children’s books, toys, clothes, folders, pencil cases, umbrellas and more safe and organized.
| Color | Red, Green, Blue |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 10.23" x 12.99" x 5.9" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA611 |
| Theme | Camping, College, Education, Sports, Travel |











