Waterproof backpack cover made of 190 Denier Nylon. Capacity 20 to 25 Liter. This is used to protect your backpacks from rain or dust. Perfect for school, outdoor or travel. Prices for over 5000 pcs are based on sea shipment. With a rainproof storage pouch, backpack cover can be easily folded, easy to carry.
| Color | Black, Blue, Orange, Deep Blue, Light Blue, Olive Green, Bright Green, Green, Deep Green, Red |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 15.74" x 12.59" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 44 lbs |
| Product Number | PLA595 |
| Theme | Camping, Hiking, Outdoors |











