These reusable penlights are made of premium aluminum alloy body and high quality led bulb, sleek appearance, pretty good texture, sturdy and durable, and long-life using. Top with push button on/off switches, easy to control; metal pocket clip, lightweight and portable. Only by 2 AAA batteries with positive pole direction of batteries to the pen bulbs. Price excluding batteries.
| Color | Pink, Blue, Gray, Red, Purple, Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 5.0" x 0.5" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 47 lbs |
| Product Number | PLA589 |
| Theme | Education, Hospital, Medical, Pharmacy, Writing |













