Made from durable tempered glass, designed to be loved and looked after. Use it and join the movement. Reuse it and change the world.For the coffee maker. Drafted vessel for the perfect pour, and sits under coffee machine group heads, keeping extraction and crema intact. Volumes replicate industry standard single use cup sizing, for correct coffee to milk ratio, ease of cafe workflow and speed of service.
| Color | White, Blue, Pink, Brown, Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 4.15" x 3.54" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 56 lbs |
| Product Number | PLA581 |
| Theme | Beverage, Club, Drinking, Kitchen, Restaurant |











