Our wireless charging mouse pad was approved by Qi, CE, FCC, RoHS. Built-in safeguards against overcharge, short-circuit prevention, overcurrent and overvoltage protection, temperature control, foreign object detection, ensure safe and stable charging.
| Color | Red, Gray, Brown, Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 11.0" x 8.7" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 56 lbs |
| Product Number | PLA580 |
| Theme | Anniversary, Business, Executive, Gift, Office |









