New Version travel water bottle made of BPA-free food-grade silicone and a food-grade plastic cap, BPA free and odorless,Non Toxic,Strong heat resistance and cold resistance.Water bottle ensure safe and hygienic,you can use it in your daily life,Durable 3-ply material built to last offer a much green way to environment matters.Our silicone water bottle leakproof and soft but which makes it impact-resistant and super durable for sports, gym, camping, Cycling,Climbing,Running,and travel.
| Color | Pink, White, Green, Gray, Blue, Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 8.4" x 2.6" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 53 lbs |
| Product Number | PLA553 |
| Theme | Camping, Cycling, Hiking, Outdoors, Travel |













