Collapsible Water Bottle
$14.80
PLA549
A collapsible silicone water bottle with a secure lock, designed for various outdoor activities and fitness pursuits.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $14.80 | R |
| 100 - 249 | $12.02 | R |
| 250 - 499 | $10.05 | R |
| 500 - 999 | $9.25 | R |
| 1,000 - 2,999 | $7.10 | R |
| 3,000+ | $6.65 | R |
The bottle is made of soft silicone, not broken, no dent, no leakage and no cracks.A key switch to open the lid easily; the lid will be locked when locked. The metal lock prevents the bottle from opening.The plastic ring design makes the bottle lighter and easier to hang, using a hook to hang your bike, belt or hiking bag, backpack and luggage. Suitable for fishing, exploration, walking, camping, cycling, hiking, running, yoga, exercise and fitness.
| Color | Green, Orange, Blue, White, Gray, Pink |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 9.1" x 2.7" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 53 lbs |
| Product Number | PLA549 |
| Theme | Drinking, Fitness |











