These small wooden spoons can be applied for many functions, you can drink coffee, tea, milk by these spoons; You can also decorate your tableware with them when you hold party or have picnics, giving your party a simple style and aesthetic After cleaning, it is recommended to wipe the water clean and dry. After the natural material is used for a long time, the color will become darker, which is a natural phenomenon. It is recommended to replace it for 6 months.
| Color | Brown |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 3.36" x 1.4" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 41 lbs |
| Product Number | PLA540 |
| Theme | Cooking, Food, Kitchen |













