Camping Fan With Light
$62.95
PLA536
A portable camping fan with an integrated LED lantern offers adjustable wind speeds and a convenient power indicator.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $62.95 | R |
| 100 - 249 | $58.72 | R |
| 250 - 499 | $53.35 | R |
| 500 - 999 | $45.20 | R |
| 1,000 - 2,999 | $38.53 | R |
| 3,000+ | $35.77 | R |
Portable battery powered camping fan is combines with LED camping lantern. The angle can be changed by 180, the power LED indicator can clearly show the charging status. This small powerful fan is easy to operate and is suitable for outdoor and indoor. The color matching of yellow and black makes the appearance more cool, the best choice for gifts.This camping fan has 3 adjustable wind speeds. Press the button at the bottom of the tent fan to choose the wind speed you like, maximum wind speed.
| Color | Orange |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 6.69" x 5.3" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 41 lbs |
| Product Number | PLA536 |
| Theme | Camping, Outdoors, Summer, Sun, Travel |











