Short Finger Bike Riding Bicycle Gloves
$15.93
PLA524
Short finger bike riding gloves offer warmth and protection for cycling, running, hiking, and other outdoor activities.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $15.93 | R |
| 100 - 249 | $14.02 | R |
| 250 - 499 | $12.95 | R |
| 500 - 999 | $10.93 | R |
| 1,000 - 2,999 | $9.82 | R |
| 3,000+ | $8.77 | R |
Our gloves works amazingly as liner gloves which can fit perfectly under your ski mittens, half finger biking gloves and other bulky leather gloves,it can be used as a regular gloves, Wear it while you are running, walking, riding, hiking, lifting weight or working outside in those mild cold day.
| Color | Blue, Red, Yellow, Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 9.84" x 1.42" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 33 lbs |
| Product Number | PLA524 |
| Theme | Clothing, Cycling, Outdoors, Sports |











