Wind And Sand Motorcycle Equipment Eye Protection Helmet
$12.17
PLA516
A wind and sand resistant motorcycle helmet with TPU material, adjustable fit, and detachable visor for enhanced rider safety and comfort.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $12.17 | R |
| 100 - 249 | $10.67 | R |
| 250 - 499 | $9.83 | R |
| 500 - 999 | $8.83 | R |
| 1,000 - 2,999 | $8.17 | R |
| 3,000+ | $7.57 | R |
The anti-wind sand motorcycle helmet uses TPU material. The motorcycle mask goggles are easy to adjust, the non-slip belt fits any size of the head, and the breathable and hypoallergenic foam adds a unique sense of comfort when you wear it. Anti-ultraviolet, windproof, waterproof and dustproof. Motorcycle goggles are used for outdoor activities, PC lenses provide you with high transparency, and the curved design provides you with a wider field of vision. High-consistency cotton has good exhaust ventilation and is comfortable to wear. The visor of the motorcycle goggles is detachable. We welcome customized logos, please contact us.
| Color | Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 7.1" x 7.26" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 33 lbs |
| Product Number | PLA516 |
| Theme | Outdoors, Travel |













