Heavy Duty Umbrella Stands Up to All Weather. No matter how much rain, snow, or sunshine Nature throws at you, this unbreakable umbrella hold up against the elements.Using high-density water-repellent impact cloth, anti-hydrophobic coating, less water on the umbrella surface.
| Color | Black, Blue, Red, Green |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 36.2" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 48 lbs |
| Product Number | PLA503 |
| Theme | Camping, Golf, Organization, Sports |













