Phone stand for desk durable body light weighs but can bear a load of up to 11 pounds, the phone stand holder is foldable and easy to slip into your pocket. Great desk accessories in the office and house. Multi-angle free adjustment, the groove of the phone holder has an anti-slip rubber pad, which can effectively prevent the mobile phone from sliding, the thickened anti-skid pad at the bottom of the cell phone stands increases the friction between the holder and desk. Score big with clients when you hand out a fantastic gift like this collapsible phone grip and stand! it’s offered in various product colors to help match your branding efforts and can be imprinted with your name, logo or slogan for maximum exposure.
| Color | Purple, Green, Black, White, Red |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 18" x 19" x 20" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 150 lbs |
| Product Number | PLA446 |
| Theme | College, Household, Office, Travel, Vacation |













