Convenient to store pens, pencils, art paint brushes and other accessories, also can be used as cosmetic bags.Premium quality environmentally-friendly felt material provides great protection against dust, scratches and bumps. Exquisite workmanship and practical design,compact, portable, light weight yet durable, quality zipper closure, easy to open and close. Offer Cylindrical and flat shape with different coloway, so you can add your company name or logo and let clients choose which they like best to fit their personal style for maximum brand awareness.
| Color | Red, Blue, Pink, Green, Yellow, Purple, Black, White, Gray |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 7.87" x 2.55" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 100 lbs |
| Product Number | PLA438 |
| Theme | Beauty, College, Education, Travel, Vacation |













