Plastic Envelopes with Snap Closure
$1.82
PLA437
Plastic envelopes with snap closures offer durable storage for documents, stationery, and other small items.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $1.82 | R |
| 100 - 249 | $1.32 | R |
| 250 - 499 | $1.22 | R |
| 500 - 999 | $1.07 | R |
| 1,000 - 2,999 | $0.72 | R |
| 3,000+ | $0.34 | R |
Process with high-quality PP material, thicker and more durable.Users can effectively classify documents by colors.Multipurpose These plastic envelopes can not only store documents, change, stationery, letters, game cards , travel information and so on, but also help you put all the odds and ends together for easy organization.You logo is welcome.This document holder is ideal for workshops, law firms, corporate meetings, school functions and presentations. With a variety of customization options and imprint methods available, you can craft a promo project that clients and conference attendees can use to stay organized. Order yours today!
| Color | Black, Red, Blue, Yellow, Green |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 12.59" x 9.64" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 100 lbs |
| Product Number | PLA437 |
| Theme | College, Education, Office, Travel |













