The water bottle is BPA free and odorless, made of safe and hygienic, ,children can also use it with confidence. The sealing screw cap is used to eliminate leakage and splashing and effectively prevent the bottle from accidentally opening. The wide-mouth design makes it easier to clean the inside of the collapsible soft water container or add ice or lemon to it. Cold and heat resistance it’s very suitable for all activities and sports. Lightweight and convenient,It takes advantage of the characteristics of soft silicone and can be folded compactly after drinking, making it easy to carry. Vailable in a variety of color choices, so you can add your company name or logo and let clients choose which they like best to fit their personal style for maximum brand awareness.
| Color | Green, Blue, Gray, Pink |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 18" x 19" x 20" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 50 lbs |
| Product Number | PLA433 |
| Theme | Camping, Cycling, Hiking, Outdoors, Travel |













