Quench your thirst for publicity and exposure with this 304 stainless steel double-wall insulated water bottle with convenient top cap with strap handle. This 10″ x 2.75″ vessel holds 18.5 ounces of your favorite hot or cold beverages, and maintains temperatures for hours. The design features classic bottle styling with a twist. it’s offered in various product colors to help match your branding efforts, add your school, sports team, organizational or company logo, emblem or message to customize. From tradeshow appearances to employee welcome packs, putting your brand on display is easy with this promo.
| Color | Rose Gold, Silver, Blue, Black, Gold |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 10.2" x 2.8" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 150 lbs |
| Product Number | PLA424 |
| Theme | Household, Office, Outdoors, Trade Show |













