Folding Xmas Tree Shape LED Light
$1.49
PLA420
A credit card-sized, foldable LED light powered by a replaceable battery, ideal for illumination and branding.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $1.49 | R |
| 100 - 249 | $1.30 | R |
| 250 - 499 | $1.20 | R |
| 500 - 999 | $1.08 | R |
| 1,000 - 2,999 | $0.82 | R |
| 3,000+ | $0.64 | R |
This card light is in foldable night light designed, powered by replaceable lithium battery and voltage is 1.5(V). Use for tiny light bulbs,gift cards for restaurants,outhouse bathroom decor.The size same as credit card and no wire needs. It is very convenient because it can place inside the wallet. A such small card may use for illumination, design is so funny. The interior has a LED light bulb, when you need to illuminate, you just fold “Light Bulb” up then the light turns on. If put ” light Bulb” down, then the light turns off. You can use it anytime and anywhere! Add your company name or logo and let clients choose which they like best to fit their personal style for maximum brand awareness
| Color | Green, Blue, Pink, Yellow |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 3.38" x 2.08" x 0.14" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 100 lbs |
| Product Number | PLA420 |
| Theme | Children, Christmas, Entertainment, Fun, Winter |













