Design of aurora colorway wine tumbler. This 12 oz vessel is crafted from stainless steel, a secure plastic sip-through lid and a non-slip base. For those that like to think green, it’s BPA free and FDA compliant. Choose from image bold tones and add your organizational or company logo, emblem or message to create a refreshing branded giveaway for grand openings, product launches, and all kinds of social or marketing events and activities.
| Color | Silver, Gold, Blue, Red, Yellow, Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 3.11" x 4.45" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 50 lbs |
| Product Number | PLA418 |
| Theme | Barware, Beverage, Drinking, Party, Travel |













