Semi-sphere golf ball line stencils, permanent markers with black + blue + green + red.The stencils hold golf balls very well, the balls wont slide or fall easily in the mold. You will finish a very nice mark in seconds. Compared with the simple traditional arrow marked golf balls, these multicolor triple-line are more recognizable and easily to address. A variety of ball marks can be drawn with these 4 markers and stencils, you can easily draw a unique mark of your own. Made of durable ABS material , these golf ball stencils can be used for a long time. The ball markers are permanent markers, that marks on the ball won’t be wiped off with water. Adding your logo for next coming event.
| Color | Black, Blue, Red, Green |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 3.62" x 0.47" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 200 lbs |
| Product Number | PLA415 |
| Theme | Golf, Outdoors, Sports |













