Frozen blending and perfect, even chopping perfect for smoothies, shakes and healthy drinks, easy grinding, chopping and food prep. Ergonomic operation with one touch pulsing creates an easy to use and safe product.Anti spill splash guard, easy flip pour spout, and no-slip base 21Oz cup processor minces, dices, chops, blends and purees. Ideal for trade shows, home, maternal and child, health themed promotions, have your company name or logo imprinted on the surface for a customized gift that is sure to come in handy at home or at the office!
| Color | Pink |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 4.72" x 3.94" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 30 lbs |
| Product Number | PLA388 |
| Theme | Automotive, Camping, Cutting, Drinking, Kitchen |













