Robot Bento Box
$9.97
PLA378
The Robot Bento Box features individual compartments, a leak-proof seal, and microwave/dishwasher safe materials for convenient meal storage.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $9.97 | R |
| 100 - 249 | $8.78 | R |
| 250 - 499 | $7.80 | R |
| 500 - 999 | $7.10 | R |
| 1,000 - 2,999 | $4.19 | R |
| 3,000+ | $3.56 | R |
The inner tray is made of high-quality copolyester materials, which are used to produce baby bottles, safe and odorless. The top inner cover can seal each compartment individually. Seal the lunch box completely when closing it to keep food and snacks fresh and not leaking or dirty. The inner compartment tray is removable, stain-proof and odor-proof. It can be safely heated in a microwave oven and easily cleaned in the dishwasher. The mini snack box weighs only 0.44 Lbs and 27.5 Oz, which is light and portable. Easy to carry and open. A thoughtful gift for children and trade shows, electronics-themed promotions and corporate giveaways, have your company name or logo imprinted on the surface for a customized gift that is sure to come in handy at home!
| Color | Green, Yellow, Pink |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 7.2" x 4.8" x 3.77" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 50 lbs |
| Product Number | PLA378 |
| Theme | Cleaning, Household |













