Super bright 3 lighting modes. 150 Lumen (max) of darkness, fully zoomable from wide to narrow beam. Features 3 mode: High, Low, Strobe. Long-Lasting, up to 4 hours of powerful illumination in Low mode from 18650 rechargeable battery. The IP44 waterproof rating and durable ABS body ensure the torch can suitable for any weather and conditions.With a handle cord makes it convenient to carry in everyday life. Perfect for various occasions, a great giveaway to promote your brand, your logo is welcomed!
| Color | Black, White |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 4.8" x 1.18" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 100 lbs |
| Product Number | PLA372 |
| Theme | Automotive, Light, Safety |













