One size fits most, classic Santa hat, it’s really a very good choice for holiday gifts. This Christmas hat is really soft rabbit fur+polyester, skin-friendly, to keep you head warm from 360 degree indoor and outdoor. Novelty Santa beanie hat with the unique patterns, catching people’s eyes, brighten up your holiday. Perfect for both casual daily life and outdoor activities. Ideal for skiing, snowboarding, winter vacation, winter sports, camping, festivals, hiking, sports games, and any outdoor activities in cold weather. This knit beanie hat is great gift for birthday, anniversaries, Thanksgiving, Christmas, new year. Adding you logo to complete the promotional look.
| Color | White/Black, White/Blue, White/Red, Dark Green/White, White/Yellow, Light Green/White |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 11.02" x 8.66" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 100 lbs |
| Product Number | PLA371 |
| Theme | Fashion, Headwear, Weather, Winter |













