Insulated Tumbler 10 Oz
$7.65
PLA368
A double-walled, vacuum insulated tumbler made of stainless steel that maintains beverage temperature and is suitable for various occasions.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $7.65 | R |
| 100 - 249 | $6.92 | R |
| 250 - 499 | $6.32 | R |
| 500 - 999 | $5.53 | R |
| 1,000 - 2,999 | $3.53 | R |
| 3,000+ | $2.65 | R |
This tumbler is double-walled vacuum insulated, which keeps your favorite beverage hot for 4 hours and cold for 12 hours. The Anti-Sweat design ensures the pleasant holding. Made from high-quality, food-grade 18/8 stainless steel and BPA FREE plastic which is unbreakable and durable. Electro polished inside doesn’t transfer flavor and rust-proof, which delivers an elegant look and gives you a clean and hygienic drinking experience. Each tumbler Pack in boxes. It is perfect for drinking tea and coffee at home or in the office. Ideal for maximum brand exposure. Picking up as gifts,these practical travel tumblers are the perfect way to gain visibility at company picnics, marathons, football, baseball, trade shows, and more!
| Color | Black, Gray, White |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 2.75" x 2.75" x 4.72" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 50 lbs |
| Product Number | PLA368 |
| Theme | Beverage, Drinking, Outdoors, Party, Travel |













