These bags are waterproof Fabric with PE coating, is comfortable and smooth.it’s very durable and portable.Perfect Size,10.6″ long 4.3″ wide 6.7″ high ,can fully accommodate all kinds of cosmetics and makeup tools , It is easy to carry and can be stored in a handbag and travel box.The cosmetic bag has many different colors, which can meet your different needs and correctly classify small items and make it easy for you to distinguish them.Wide Application,Ideal for travel, vacation, business trip, gym, camping, bathroom organization and outdoor activity, not only it is a simple zipper bag, also it is a functional makeup bag, cosmetic bag, travel organizer bag.Perfect Gift for Valentine’s Day, Mother’s Day, Christmas, Thanksgiving, birthday, or share with family and friends.
| Color | Rose Red, Black, Red, Blue, Lemo Yellow, Dark Pink, Light Blue, Green, Purple |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 10.63" x 4.33" x 6.7" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 39 lbs |
| Product Number | PLA345 |
| Theme | College, Education, Household, Office, Travel |













