Unlike memory foam, gel or microbeads, you can adjust the size to your preferred inflation level and firmness. Inflate in 30-60 seconds by repeatedly pressing built-in inflation pump. Press air release valve to deflate in seconds. IDEAL GIFT FOR TRAVELERS. Our contour U shaped pillows make perfect traveling themed gifts for men, women and kids.Your logo is welcome.
| Color | Black, Pink, Gray, Green |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 15.75" x 11.02" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 47 lbs |
| Product Number | PLA334 |
| Theme | Camping, Household, Swimming, Vacation |













