Double Wall Vacuum Insulated Water Bottle
$10.87
PLA325
A double-walled, vacuum insulated water bottle made of stainless steel that prevents rusting and maintains beverage temperature.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $10.87 | R |
| 100 - 249 | $9.65 | R |
| 250 - 499 | $8.82 | R |
| 500 - 999 | $7.68 | R |
| 1,000 - 2,999 | $4.80 | R |
| 3,000+ | $3.51 | R |
10 oz version of our popular flask for kids. Push-button lid is convenient and hygienic, just press once and the lid flips up. Made from high quality stainless steel, this thermos will never rust, bend or break with regular use. Here is the price of a 10-ounce vacuum flask. We also provide 14 oz vacuum flask. Please contact us for an accurate quotation.
| Color | Black, Red, Blue, White, Pink, Green |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 4.98" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 50 lbs |
| Product Number | PLA325 |
| Theme | Beverage, Children, Drinking, Fitness, Health |













