Tote bag for women is made of durable canvas, reinforced stitching, smooth zipper, lightweight and comfortable to wear, durable and sturdy for long-time use. A casual yet functional canvas bag that will never go out of style. This tote bag with zipper, adjustable removable strap and comfortable handle, can be used as a tote bag, crossbody bag, shoulder bag, enough to hold your phone, iPad, books, water bottle, cosmetics, umbrella, etc. Unique structure keeps your items organized and easier to find.
| Color | Black, Green, White |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 11.8" x 4.72" x 13" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 50 lbs |
| Product Number | PLA321 |
| Theme | Convention, Environmental, Shopping, Trade Show, Travel |













