Toddler Backpack
$6.73
PLA317
A durable and adjustable toddler backpack made from polyester/nylon, perfect for carrying essentials like diapers, snacks, and books.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $6.73 | R |
| 100 - 249 | $6.27 | R |
| 250 - 499 | $5.62 | R |
| 500 - 999 | $5.35 | R |
| 1,000 - 2,999 | $3.63 | R |
| 3,000+ | $2.57 | R |
Cute kids backpack use POLYESTER/NYLON material, soft, weight reduction, environmental protection, durable. Very safe, practical and comfortable; Easy to clean. Moms will love it. This cartoon animal mini schoolbag can put diapers, baby wipes, bottles, clothing, books, water bottles, snacks and so on. Suitable for travel, shopping, nursery, school, etc. Children’s cartoon bag has a shoulder strap that can be easily adjusted, and a handle at the top that allows you to easily and comfortably lift the backpack for boys and girls of all sizes.top hanging rings, elaborate details and a zipper pull designed for small hands. This small children’s schoolbag features a particularly cute animal image,There are many schoolbags.
| Color | Blue, Red, Black, Green, Yellow, Orange |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 4.33" x 6.3" x 1.57" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 50 lbs |
| Product Number | PLA317 |
| Theme | Children, College, Hiking, Outdoors |













