5-Piece Rectangle Storage Basket Set
$35.70
PLA315
A set of five rectangular storage baskets made from safe cotton, ideal for organizing and complementing any decor style.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $35.70 | R |
| 100 - 249 | $19.03 | R |
| 250 - 499 | $18.60 | R |
| 500 - 999 | $17.87 | R |
| 1,000 - 2,999 | $16.13 | R |
| 3,000+ | $15.42 | R |
5 Beautiful baskets for endless organizing possibilities Securely stacked and packaged so baskets maintain their shape Made from 100% safe cotton. No sharp edges or faux leather, so they’re safe for baby & pets Chic, neutral colors complement any decor style. qtys over 100pcs quote based on ocean freight. In addition, we have a variety of storage baskets with different patterns and colors for you to choose from.If you want a customized logo,please contact us.
| Color | White, Pink, Brown, Gray |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 8" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 50 lbs |
| Product Number | PLA315 |
| Theme | Drinking, Eating, Picnic, Travel |













