Made of high-brightness PVC material with a clasp, increased visibility up to 200m/656′ at night in the light of flashlights, car headlights, or other illuminants. Lightweight, resistant to water and weather, durable, odorless Instruction: Easy to use, simply open the lobster clasp and connect it to the zippers, pulls, handles, belt loops, leashes, keyrings, etc.
| Color | Orange, Blue, Green, Gray, Red, Lime |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 5.9" x 1.2" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 50 lbs |
| Product Number | PLA305 |
| Theme | Fitness, Running, Safety, Travel, Vacation |













