Silicone Collapsible Travel Water Cup
$3.32
PLA300
A collapsible, silicone water cup with a wrist strap, lid, and reinforced mouth for travel and everyday use.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $3.32 | R |
| 100 - 249 | $3.02 | R |
| 250 - 499 | $2.85 | R |
| 500 - 999 | $2.72 | R |
| 1,000 - 2,999 | $2.52 | R |
| 3,000+ | $1.83 | R |
Made of Food grade silicone, BPA free. Easy to carry and clean, the wrist strap on them allows you to attach them to your backpack, diaper bag,toiletry bags, or whatever you need to attach it to. Super easy to clean,dishwasher safe.The tab on the bottom of the cup makes it easy to open it up as well as making it more stable when placed on a flat surface. The mouth of the cup is reinforced with a metal ring so it doesn’t collapse or flop around, all come with lids that go on tightly, keeping contaminates out of your cup. From home to outdoor traveling and hiking, to kids, to adults, for your pets. Its limitless to what you can use them for add your company name or logo and let clients choose which they like best to fit their personal style for maximum brand awareness.
| Color | Orange, Red, Blue, Yellow, Green, Pink |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 3.54" x 3.34" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 49 lbs |
| Product Number | PLA300 |
| Theme | Camping, Drinking, Hiking, Outdoors, Sports |













