LED Beanie Hat with Headphones
$13.37
PLA295
A Bluetooth LED beanie hat with headphones and a headlight, ideal for various outdoor activities and tasks.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $13.37 | R |
| 100 - 249 | $12.88 | R |
| 250 - 499 | $12.57 | R |
| 500 - 999 | $12.08 | R |
| 1,000 - 2,999 | $11.65 | R |
| 3,000+ | $9.68 | R |
This bluetooth LED beanie has 3″ 1 features, more than a warm winter beanie hat, Built-in earphones which makes you enjoy music anytime, it is also a headlight that lights up your way at night or morning with your hands free.Bluetooth 5.0 function,built-in microphone and speakers to support music and calling, three brightness setting. Can be charged from any USB port, car charger or portable power bank. Best for mechanics , morning run, walking the dog, camping, hunting, shoveling snow, trip, bike rides, even car and home repairs.One size fits most people, the light and the bluetooth both are removable to be clean. Suit for trade shows, electronics-themed promotions and corporate giveaways, adding your logo as a customized gift that is sure to come in handy
| Color | Black, Gray, Blue |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 9.05" x 7.87" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA295 |
| Theme | Camping, Headwear, Outdoors, Sports, Winter |











