Reflective Bands Arm Wrist Ankle Cycling
$1.28
PLA287
Reflective bands for arms, wrists, and ankles enhance visibility during running or cycling in any weather.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $1.28 | R |
| 100 - 249 | $1.03 | R |
| 250 - 499 | $0.84 | R |
| 500 - 999 | $0.76 | R |
| 1,000 - 2,999 | $0.45 | R |
| 3,000+ | $0.26 | R |
High visibility running reflective gear can be used in any weather condition highly reflective, which can be seen far away. They are good running accessories for women and men, made of a top-quality neon yellow fabric material and a super-bright reflective stripe. high reflectivity and the reflective coating is not easy to fall off.
| Color | Red, Green, White, Yellow, Blue, Orange, Multicolor |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 15.75" x 1.18" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA287 |
| Theme | Entertainment, Jogging, Outdoors, Safety, Trade Show |













