Perfectly sized to hold an ID, credit card, hotel key, some cash, and a house or gym key. Not recommended for phones. Store your valuables in this zipper wristband to take with you while running, cycling, or your workout. keeps your hand sweat free through the longest fitness workouts, in the most extreme conditions. Gets the job done whether you’re running, playing basketball, or extreme sports. Our unique blend of materials holds in place without being too tight. Unique blend of materials soaks up an amazing amount of sweat to keep your hands dry during intense workouts, while keeping your valuables safe. Try our zippered wristband for your next volleyball game, CrossFit Workout, or Pilates class.
| Color | Black, Red, Orange, Yellow, Green, Pink, Blue |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 3.06" x 3.12" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 56 lbs |
| Product Number | PLA267 |
| Theme | Outdoors, Shopping, Sports, Trade Show, Travel |











