Stainless Steel Vacuum Wine Stoppers
$7.32
PLA259
Stainless steel vacuum wine stoppers keep wine fresh for weeks by creating a tight seal, ideal for home or professional use.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $7.32 | R |
| 100 - 249 | $6.73 | R |
| 250 - 499 | $6.61 | R |
| 500 - 999 | $6.08 | R |
| 1,000 - 2,999 | $5.03 | R |
| 3,000+ | $4.68 | R |
KEEP YOUR WINE FRESH LONGER.Minimize wine oxidation by sucking the air out of the bottle. Just pump the vacuum wine stopper several times until it sucks itself tightly . This will help preserve your wine bottle’s flavor for weeks instead of just days. WIDELY USED.The vacuum rubber seal fits most wine bottles as well as others with similar characteristics. It preserves better than the original cork and prolongs the wine freshness.The perfect solution for your home, bar or restaurant. SAFE & HIGH QUALITY, Great for a household, hotel, club, bar and more to use. Made from high quality Silicone and ABS. A safe to human body, non- toxic, high-class wine accessory.Choose your color and add your brand to complete the promotional look.300kgs over quoted with ocean shipping.
| Color | Gray |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 20" x 15" x 18" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 50 lbs |
| Product Number | PLA259 |
| Theme | Barware, Club, Drinking, Restaurant |













