Bluetooth Tracker Key Finder
$3.68
PLA249
A Bluetooth tracker that connects to smartphones to help find lost keys, bags, and other belongings within a 30-49 foot range.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $3.68 | R |
| 100 - 249 | $3.07 | R |
| 250 - 499 | $2.88 | R |
| 500 - 999 | $2.82 | R |
| 1,000 - 2,999 | $2.77 | R |
| 3,000+ | $2.56 | R |
FIND KEYS, BAGS AND MORE. A coin-shaped colorful item finder that helps people find keys, bags, and phones.Key finder uses BT 5.0 technology to connect Android, iOS, other smart phones. Show the lost car key, luggage, wallet, dogs, cats distance from you on the APP to let you find them accurately.Easy to operate, APP remotely control. Download free APP “iSearching” then pair it with your smart phone. When you press the remote button, the receiver sounds “beeps” you can hear voices from smart tracker within 30-49′ Ultra-Low Power:The built-in CR2032 button battery is replaceable, Low energy consumption technology allows for up to 4-6 months stand by time.This powerful smart key finder is easy to operate and easy to carry, Great for gifts to elders, friends or forgetful people.
| Color | Black, White, Pink, Orange, Blue, Orange |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 3.5" x 3.5" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 48 lbs |
| Product Number | PLA249 |
| Theme | Camping, Household, Sports, Travel |













