Macaron Tape Measure Keychain
$3.03
PLA242
A compact, macaron-shaped tape measure keychain with dual-sided markings for accurate measurements in inches and centimeters.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $3.03 | R |
| 100 - 249 | $2.83 | R |
| 250 - 499 | $2.67 | R |
| 500 - 999 | $2.53 | R |
| 1,000 - 2,999 | $1.92 | R |
| 3,000+ | $0.46 | R |
COMPACT AND FASHION DESIGN. Pocket-sized tape measure, portable and space saving. Elegant leather measuring tape with push button in center to retract tape. Zipper head is meticulous and durable, give a respectable gift.60″ in Length, dual sided sewing tailor ruler, accurately printed in both inches and centimeters, Large and clear markings for easier reading. VARIOUS PRECISE MEASUREMENT. Perfect tape measure for tailoring, sewing, handcraft, cloth, body and more. Help to measure your size and check your progress if you are on diet. LIGHT AND EASY TO USE:Keep in your purse or pocket to take quick and easy measurements anywhere. Used widely for home and shop, and very comfortable in the palm of the hand, Macron shape is a ideal gift for tailors and girls.
| Color | Black, Blue, Gray, Green, Orange, Pink, Purple, Red |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 60" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 40 lbs |
| Product Number | PLA242 |
| Theme | Baby, Clothing, Construction, Household, Sewing |













