WATER-RESISTANT AND DURABLE. Made of high quality water proof nylon material. Heavy duty SBS metal zippers and enhanced by bar-tacks at major stress points provide long-lasting durability against daily activities. SMALL AND COMFORTABLE. It can be folded into a small clutch and easily put in your pocket. It is convenient to carry and does not take up space. When you need to use it, unfold it to become a large-capacity backpack. Breathable shoulder straps with rich sponge padding can reduce the pressure on the shoulders. It is essential equipment for travel, sports, hiking, and camping. Add your own logo for the next coming event. 300kgs over quoted with ocean shipping.
| Color | Black, Blue, Gray, Green, Orange, Pink, Purple, Red |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 13.7" x 5.9" x 17.7" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 40 lbs |
| Product Number | PLA241 |
| Theme | Computer, Education, Sports, Trade Show, Travel |













