Mobile Phone Radiator
$5.00
PLA236
A portable, quiet phone cooler that uses semiconductor refrigeration technology to extend phone battery life and prevent overheating.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $5.00 | R |
| 100 - 249 | $4.67 | R |
| 250 - 499 | $4.40 | R |
| 500 - 999 | $3.60 | R |
| 1,000 - 2,999 | $3.21 | R |
| 3,000+ | $2.79 | R |
Portable and quiet cell phone cooler.This cooling fan prevents the phone from overheating while playing the game console and watching videos , extending the life of the phone and battery. It hold on your phone by clip, so you don’t worry about the cooler getting lose after long using or slide off when you’re using.Semiconductor refrigeration technology. It can effectively solve the problem of fever or power failure when using a mobile phone.Lightweight and small size, only 0.15lb. There is silicone mat on the edge of the cooler which firmly absorbing the phone to avoid the phone falling off and scratching. It works for Andoid smartphones in 4.5-7 inches. It charges by USB Data Cable. Add your own logo for the next coming event.
| Color | Gray, Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 2.75" x 2.36" x 1.18" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA236 |
| Theme | Phone |











