Golf Swing Mat
$19.02
PLA229
A portable golf mat allows indoor practice of driving, chipping, and putting with turf hitting surface and trajectory display.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $19.02 | R |
| 100 - 249 | $17.88 | R |
| 250 - 499 | $16.65 | R |
| 500 - 999 | $13.91 | R |
| 1,000 - 2,999 | $9.62 | R |
| 3,000+ | $8.68 | R |
Portable and compact golf mat easily carry and store. 23.6×11.8″ Made of turf material, high quality rubber at the bottom tree turf hitting surface simulates real fairway or tee box allows a true feeling of hitting, driving, chipping, putting practice. Simply open the indoor putting mat & you have a fully functional golfing area. You can use it on the driving range, or you can use it at home without a ball. Display the trajectory, tell you exactly where the club has hit the floor and which direction you are swinging the club.
| Color | Green |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 23.6" x 11.8" x 0.55" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 35 lbs |
| Product Number | PLA229 |
| Theme | Fun, Games, Golf, Sports |











