Fruit Salad Slicer
$9.45
PLA224
This stainless steel slicer makes quick work of slicing cherry tomatoes, grapes, strawberries, and other small fruits for snacks or salads.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $9.45 | R |
| 100 - 249 | $8.87 | R |
| 250 - 499 | $8.33 | R |
| 500 - 999 | $7.12 | R |
| 1,000 - 2,999 | $4.46 | R |
| 3,000+ | $3.76 | R |
Just swipe to cut cherry grape tomatoes & more in 5 second. Accommodates most seedless fruits such as Cherry, Tomatoes, Grapes and Strawberries. Ergonomic design is comfortable to hold and slicing blade is concealed while in use. Easy to use, fill and slice.Ideal for snacks, salads and pasta.Made of stainless steel and plastic,dishwasher safe.
| Color | Red, Green |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 8" x 2.76" x 1.37" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 46 lbs |
| Product Number | PLA224 |
| Theme | Cutting, Household, Restaurant |













