Satisfy customers with this amazing item like this custom temporary tattoo! It comes in different sizes and is easily applied using water. It’s removed just as simply using baby oil. There’s an option available for single designs, and you can also choose to have each tattoo cut out individually for giveaways. Add your own custom design to make your brand stand out. Peel away a memorable promotional product for the next event!
| Color | Red, Orange, Yellow, Green, Blue, Purple, Black/White |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 3" x 2" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 50 lbs |
| Product Number | PLA222 |
| Theme | Beauty, Birthday, Education, Fundraising, Trade Show |













