Tumbler with Lid and Straw 20oz
$15.82
PLA220
A double-walled, insulated stainless steel tumbler with a lid and straws, ideal for keeping drinks at the desired temperature.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $15.82 | R |
| 100 - 249 | $14.53 | R |
| 250 - 499 | $13.22 | R |
| 500 - 999 | $11.35 | R |
| 1,000 - 2,999 | $6.46 | R |
| 3,000+ | $5.89 | R |
PREMIUM STAINLESS STEEL TUMBLER.Made of high quality food grade 18/8 stainless steel, our tumbler cups allow you to drink without worrying about rust stains or metal taste. Each tumbler comes with 1 spill proof slider lid and 2 reusable straws, providing you you with a memorable drinking experience. Adopting double-layer vacuum insulation technology, this insulated stainless steel water bottles can keep your beverage hot for 3 hours and cold for 9 hours, enabling you to enjoy a cold drink after exercise. Perfect for use anywhere home, school, office, or outdoor activities. A thoughtful gift to promote your brand, your logo is welcomed.
| Color | Black, Blue, Pink, Gray, Purple, Lime Green, Red |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 5.9" x 3.63" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 46 lbs |
| Product Number | PLA220 |
| Theme | Barware, Beverage, Drinking, Kitchen, Trade Show |













