UNBREAKABLE. No matter how much fun you are having, you never need to worry about breakage. Especially useful for large gatherings, outdoors, boating, RV and camping. SLEEK AND STYLISH.This martini glass set will suit any interior design and the sleek lines exude sophistication. CLASSIC GLASS FOR MARTINIS. Standard wide rim works in most salters, 10 oz capacity is the ideal size for a large cocktail. DURABLE. Carefully crafted of durable stainless steel for years of heavy use.
| Color | Gray, Gold |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 5.4" x 3.7" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 38 lbs |
| Product Number | PLA217 |
| Theme | Drinking, Gift, Party, Wedding |













