Fashion, reusable and waterproof, this wet dry bag are made from waterproof 100% polyester, put dirty cloth diapers in a wet bag. Comes with handle for easy carrying or attaching to your diaper bag or stroller. Double zippered compartments for keep wet and dry things separate. Each bag contains a wet section that is sewn and sealed for no wicking or leaking. Enough space approx 12 x 14 in, holds approximately 5 to 7 cloth diapers. Light weight, easy to carry.
| Color | Gray, Pink |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 11.81" x 14.17" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 50 lbs |
| Product Number | PLA216 |
| Theme | Beach, Boating, Outdoors, Swimming, Travel |













