Large Travel Shoe Bag
$3.18
PLA215
A large, foldable shoe bag made of durable nylon fabric, suitable for storing men’s shoes sizes 10-14 and offering versatile organizational use.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $3.18 | R |
| 100 - 249 | $2.88 | R |
| 250 - 499 | $2.75 | R |
| 500 - 999 | $2.37 | R |
| 1,000 - 2,999 | $1.58 | R |
| 3,000+ | $0.95 | R |
The travel shoe bags adopt waterproof nylon fabric with double stitching and two-way zippers, which is more durable to use.More space. With foldable shoe box design, the shoe bag is equivalent to the capacity of the X-large size shoe bag after deployment.With inner layer of mesh cloth, you can keep one more pair of slippers.Perfect size. Large enough for men shoes between size 10 and size 14. You can store one pair of sneakers and one pair of slippers in one bag.Not only a shoe bag. You can also use it as packing cubes, toiletry bags, underwear organizers or laundry pouches, just as you like.Not only for travel.
| Color | Pink, Blue, Gray, Orange, Red |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 11.81" x 8.26" x 4.52" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 40 lbs |
| Product Number | PLA215 |
| Theme | Travel |













